Haber

Üniversite sınavı ertelenecek mi? Üniversite sınavı ertelendi mi? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM Başkanlığı’ndan Üniversite sınavı ertelenecek mi? sorusuna ilişkin açıklamalar halen araştırılıyor ve Üniversite sınavı ertelendi mi? Bu nedenle sorusu birçok adayın gündeminde. Deprem nedeniyle birçok yeni karar alınırken adaylar tarafından detaylar araştırılıyor. Peki Üniversite sınavı ertelenecek mi? Üniversite sınavı ertelendi mi? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

ÜNİVERSİTE SINAVI GECİKECEK Mİ?

ÖSYM başkanlığından YKS sınavının ne zaman erteleneceğine dair net bir bilgi paylaşılmadı. Sınav takvimi hakkında açıklamalarda bulunan ÖSYM’nin açıklayacağı yeni kararla YKS tarihlerinin güncelleneceği öngörülüyor. Haberimiz yeni duyurular ile güncellenecektir.

ÖSYM internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 19 Mart’ta yapılacak Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2023-MSU), 26 Mart’ta yapılacak Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 1. Dönem) ve Tıp Doktorası. Uluslararası Yükseköğretim Diploma Eşdeğerliği Düzey Tespit Sınavı (2023-STS Tıp Doktoru 1. Dönem) için başvurular 9 Şubat’a kadar yapılabilecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Özer, eğitimdeki aranın uzatıldığını belirtti. Özer, “Türkiye’de 13 Şubat’a kadar tatili bir hafta daha uzatıyoruz. 20 Şubat prestijiyle 71 ilde eğitim başlayacak.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu